Rosyjskie bombowce przeprowadziły patrol nad Białorusią

Świat
Rosyjskie bombowce przeprowadziły patrol nad Białorusią
Wikipedia/Ryazan2
Bombowce przetrenowały współpracę z naziemnymi punktami dowodzenia sił zbrojnych Białorusi i Rosji

Dwa rosyjskie bombowce Tu-22M3 przeprowadziły patrol w przestrzeni powietrznej Białorusi - podało w środę ministerstwo obrony w Moskwie. Resort dodał, że maszyny wzięły udział w kontroli obrony przeciwlotniczej państwa związkowego Białorusi i Rosji.

"Loty strategicznego lotnictwa bombowego Rosji będą miały regularny charakter" – poinformowało ministerstwo obrony w swoim kanale w Telegramie, informując, że w środę rosyjskie Tu-22M3 patrolowały granicę państwową Białorusi.

 

Jak wskazano, wcześniej takie loty odbywały się cyklicznie, "a od dzisiaj będą regularne".

 

ZOBACZ: Kreml: słowa Morawieckiego o odpowiedzialności Rosji za sytuację na granicy "nie do przyjęcia"

 

W środę rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że nad Białorusią odbył się lot patrolowy dwóch bombowców Tu-22M3. Resort dodał, że maszyny wzięły udział w kontroli obrony przeciwlotniczej państwa związkowego Białorusi i Rosji.

Regularne patrole

Białoruskie ministerstwo wskazało, że na podstawie decyzji resortów obrony obu krajów w środę przećwiczono "kwestie praktycznej współpracy w powietrzu sił i środków, wchodzących w skład wspólnego regionalnego systemu obrony przeciwlotniczej sił zbrojnych Białorusi i Rosji".

 

ZOBACZ: Ławrow: Polska i Litwa nie zwracały się do Rosji o pośrednictwo ws. Białorusi

 

"Przećwiczono praktyczną współpracę w powietrzu lotnictwa myśliwskiego, będącego częścią składową wspólnego systemu wojsk obrony powietrznej. Wykonano zadania patrolowania granicy państwowej w przestrzeni powietrznej Białorusi z wykorzystaniem dwóch samolotów Tu-22M3 sił powietrzno-kosmicznych Rosji" – podano.

 

Regularne patrole, jak podała strona białoruska, mają być "adekwatną reakcją na sytuację powstałą tak w powietrzu, jak i na ziemi" – podał białoruski resort

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie