Kuźnica: strażacy zbierają i dostarczają słodycze funkcjonariuszom i żołnierzom

Polska
Kuźnica: strażacy zbierają i dostarczają słodycze funkcjonariuszom i żołnierzom
Twitter/Mariusz Błaszczak
Podkreślił, że choć Kuźnica znajduje się w strefie stanu wyjątkowego, a z darami dla żołnierzy chciałby przyjechać ktoś z poza strefy, to może umówić się telefonicznie ze strażakami, a oni odbiorą dary od takiej osoby, na granicy strefy

Strażacy ochotnicy prowadzą zbiórkę m.in. słodyczy i ciast dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. W ten sposób mieszkańcy Kuźnicy chcą im podziękować w Święto Niepodległości za ochronę granic – powiedział naczelnik miejscowej OSP Jakub Gilewski.

Do straży dzwonili mieszkańcy Kuźnicy i okolicznych miejscowości z pytaniem, w jaki sposób mogą pomóc żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i policji. - Proponowali, że upieką ciasto, kupią słodycze - wyjaśnił Gilewski. Dlatego strażacy postanowili zorganizować zbiórkę.

 

ZOBACZ: Kuźnica. Przemysław Czarnek: możliwa zdalna nauka w szkołach przy granicy z Białorusią

 

- W Święto Niepodległości, które jest również świętem żołnierzy oraz funkcjonariuszy SG i policji, chcemy im wszyscy podziękować szczególnie za służbę na granicy - dodał.

"Potrzebne są produkty suche, napoje, kubki i słodycze"

Podkreślił, że choć Kuźnica znajduje się w strefie stanu wyjątkowego, a z darami dla żołnierzy chciałby przyjechać ktoś z poza strefy, to może umówić się telefonicznie ze strażakami, a oni odbiorą dary od takiej osoby, na granicy strefy.

 

Potrzebne są produkty suche, takie jak kawa, herbata, cukier, napoje energetyczne, kubki papierowe na gorące napoje, słodycze itp. Pierwszy o akcji poinformował portal remiza.pl.

 

ZOBACZ: Podkarpackie: skóry zagrożonego wyginięciem pytona zatrzymane na granicy polsko-ukraińskiej

 

W poniedziałek rano duża grupa migrantów przemieściła się po stronie białoruskiej w kierunku granicy z Polską. Migranci zgromadzili się w okolicach Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował tego dnia, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę przekroczenia granicy. Obecnie migranci stworzyli obozowisko w rejonie Kuźnicy, pilnują ich służby białoruskie.

 

Podlaska policja podała, że noc z wtorku na środę w koczowisku nielegalnych imigrantów w pobliżu Kuźnicy minęła spokojnie. W dwóch innych miejscach prowadzona była akcja z związku z nielegalnym przekroczeniem granicy z Białorusi przez duże grupy cudzoziemców.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie