Ryszard Kalisz: polski wywiad kompletnie nie funkcjonuje

Polska
Ryszard Kalisz: polski wywiad kompletnie nie funkcjonuje
Polsat News

Gdyby polska dyplomacja w ramach NATO i przy pomocy NATO porozumiała się z Turcją, aby ograniczyć loty na Białoruś, a nawet ich zakazać, to nie byłoby takiej sytuacji na granicy, albo byłaby dużo mniejsza - mówił Ryszard Kalisz w Debacie Dnia na antenie Polsat News. Z kolei europoseł Kosma Złotowski powiedział, że "tę inwazję dzisiaj musimy przetrwać, a nie opowiadać, żeby ich wszystkich przyjąć".

- Gdyby polska dyplomacja w ramach NATO i przy pomocy NATO porozumiała się z Turcją, aby ograniczyć loty na Białoruś, a nawet ich zakazać, to nie byłoby takiej sytuacji na granicy, albo byłaby dużo mniejsza - powiedział były szef MSWiA Ryszard Kalisz. - Gdyby Polski wywiad - powiem to wprost - który kompletnie nie funkcjonuje, dwa czy trzy miesiące temu poinformował o tym polskie władze, a polskie władze, będąc tak samodzielne, że nic nie potrafią, zwróciłyby się do innych państw UE bądź NATO, o to, żeby taka sytuacja nie miała miejsca. Ale nic takiego nie ma - dodał.

 

Poseł Konfederacji Artur Dziambor powiedział z kolei: "musimy uruchomić nasze wojsko, wojsko obrony terytorialnej, naszą policją, straż graniczną. Tych ludzi czeka najprawdopodobniej najcięższa noc w ich życiu."

 

ZOBACZ: Elżbieta Witek: Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz

 

- Uczestnictwo międzynarodowych sił, przede wszystkich unijnych sił, myślę, że byłoby tutaj o tyle właściwe, że wiadomo byłoby wtedy na całym świecie, że nasze działania są prawidłowe - dodał.

 

Europoseł Złotowski stwierdził, że "pomoc nam dzisiaj nie jest potrzebna, ale na pewno potrzebny nam jest współudział." - Gdyby tych zasieków nie było, to by ich nie przecinali, ale te zasieki są i to właśnie PiS postawił te zasieki i ma zamiar postawić ich więcej - mówił. 

 

 

pgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie