Hiszpania. Poszkodowani po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja otrzymali domy zastępcze

Świat
Hiszpania. Poszkodowani po wybuchu wulkanu Cumbre Vieja otrzymali domy zastępcze
PAP/EPA/Elvira Urquijo A.
Wulkan Cumbre Vieja

Osoby poszkodowane na skutek wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma otrzymały w poniedziałek pierwsze domy zastępcze. Według szacunków z powodu wybuchu, do którego doszło 19 września, ewakuowanych zostało już około 7000 osób.

W poniedziałek przekazano domy pięciu rodzinom, które wskutek wybuchu wulkanu straciły cały swój dobytek. Budynki, które oddano im na podstawie umowy o tymczasowym użyczeniu, należą do władz regionalnych.

 

ZOBACZ: Hiszpania. 2 tys. budynków zniszczonych po erupcji Cumbre Vieja. "Na wyspie panuje chaos"

 

Antonio Olivera z rządu Wysp Kanaryjskich sprecyzował, że domy oddane w poniedziałek poszkodowanym przez wulkan znajdują się w miejscowości Fuencaliente. Dodał, że we wtorek i środę w gminie Tazacorte przekazanych zostanie 13 kolejnych budynków mieszkalnych.

 

- Obecnie w hotelach przebywa około 500 rodzin ewakuowanych z powodu erupcji wulkanu - powiedział Olivera.

7000 osób ewakuowanych

Według szacunków kanaryjskiego rządu z powodu wybuchu wulkanu, do którego doszło 19 września, na La Palmie ewakuowanych zostało już około 7000 osób.

 

W niedzielę władze wyspy ogłosiły, że wyznaczyły miejsce pod budowę pierwszych 30 domów z drewnianych prefabrykatów, w których zamieszkają poszkodowani. W najbliższych miesiącach na La Palmę ma zostać sprowadzonych łącznie 200 takich budynków.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie