Marilla Mendonca nie żyje. Na uroczystościach pogrzebowych żegnało ją ponad 100 tys. osób

Świat
Marilla Mendonca nie żyje. Na uroczystościach pogrzebowych żegnało ją ponad 100 tys. osób
PAP/EPA/Weimer Carvalho
Tysiące osób uczestniczyły w uroczystościach pogrzebowych artystki

Co najmniej 100 tys. wielbicieli brazylijskiej piosenkarki Marilii Mendonca wzięło udział w sobotnich uroczystościach pogrzebowych tej popularnej artystki. Wokalistka i kompozytorka zginęła tragicznie w piątek w katastrofie małego prywatnego samolotu.

Uroczystości pogrzebowe 26-letniej piosenkarki w mieście Goiania, w środkowej Brazylii, poprzedziło wystawienie trumny ze zwłokami artystki w lokalnym centrum sportowym, przed którym zgromadziły się tysiące jej fanów z różnych stron kraju.

 

ZOBACZ: Katastrofa samolotu w Rosji. Siedem osób nie żyje

 

W piątkowym wypadku wynajętej przez artystkę taksówki-awionetki zginął jej wujek, menadżer oraz dwóch członków załogi.

 

Awionetka nie miała czarnej skrzynki

Maszyna runęła na zboczę góry na około 3 km przed lotniskiem w miejscowości Piedade de Caratinga, w stanie Minas Gerais, na wschodzie kraju.

 

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że na krótko przed zderzeniem z ziemią skrzydło samolotu zawadziło o linię wysokiego napięcia. Policja zaznacza, że ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia może być trudne, gdyż awionetka nie miała czarnej skrzynki.

 

Marilia Mendonca występowała na scenie od 12. roku życia zdobywając wiele nagród muzycznych. W rodzimej Brazylii uchodziła za jedną z czołowych postaci show businessu. W 2019 r. otrzymała Nagrodę Grammy w kategorii muzyki latynoskiej.

 

bas / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie