Katastrofa samolotu w Rosji. Siedem osób nie żyje

Świat
Katastrofa samolotu w Rosji. Siedem osób nie żyje
Serwis Prasowy Gubernatora Obwodu Irkuckiego

Rosyjski samolot transportowy An-12 z siedmioma osobami na pokładzie rozbił się w środę podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Irkucku - poinformowało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych w Rosji.

Według ministerstwa samolot rozbił się w pobliżu wsi Piwowaricha, położonej około 4200 km na wschód od Moskwy. Po zderzeniu z ziemią maszyna stanęła w płomieniach.

 

Według agencji TASS samolot należał do białoruskiej firmy "Grodno". TASS uściśla, że przed wylotem nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń odnośnie stanu technicznego maszyny, która przeszła wszystkie niezbędne inspekcje.

 

Zdaniem rosyjskich służb ratunkowych przyczyną katastrofy mogła być usterka techniczna lub błąd ludzki.

 

 

Na pokładzie był ładunek żywności oraz siedem osób załogi - Rosjanie, Białorusini i prawdopodobnie Ukraińcy. Lokalne służby ratunkowe podają, że nikt nie przeżył, a do tej pory odnaleziono pięć ciał.

 

Jak pisze TASS, powołując się na anonimowego rozmówcę, samolot latał od 1968 roku. Wyprodukowany został w zakładach mechanicznych w Taszkiencie i przez wiele lat służył w siłach powietrznych ZSRR i Rosji, po czym trafił na Białoruś do firmy "Grodno".

dk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie