USA: uczniowie zamordowali nauczycielkę języka hiszpańskiego

Świat
USA: uczniowie zamordowali nauczycielkę języka hiszpańskiego
Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Dwójka szesnastolatków z amerykańskiego stanu Iowa została oskarżona o zamordowanie swojej nauczycielki języka hiszpańskiego. Ze względu na okoliczności odpowiedzą przed sądem jak dorośli - poinformowało w sobotę CNN.

Szczątki Nohemy Graber zostały znalezione w Chautauqua Park w miejscowości Fairfield w stanie Iowa tego samego dnia, którego zgłoszono jej zaginięciem. Jej uczniowie, Willard Noble Chaiden Miller i Jeremy Everett Goodale, odpowiedzą za dokonanie morderstwa pierwszego stopnia. Obecnie są przetrzymywani w areszcie i wyznaczono kaucję za ich wypuszczenie w wysokości 1 mln dolarów.

 

Wstępne wyniki śledztwa ujawniły, że Graber - której szczątki ukryto pod plandeką, taczką i szynami kolejowymi - doznała urazu głowy.

Rozprawa 12 listopada

"Dystrykt szkolny Fairfield Community jest zasmucony tragiczną śmiercią długoletniej nauczycielki, pani Nohemy Graber. W ciągu dziewięciu lat, które spędziła w liceum Fairfield pani Graber wpłynęła na życie wielu uczniów, rodziców i personelu" - przekazała w oświadczeniu inspektor okręgu dr. Laurie Noll.

 

Miller i Goodale mają stawić się w sądzie na wstępną rozprawę 12 listopada

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie