RPA. Rzadka kobra ugryzła turystę w przyrodzenie. Pierwszy taki przypadek na świecie

Świat
RPA. Rzadka kobra ugryzła turystę w przyrodzenie. Pierwszy taki przypadek na świecie
Pixabay

Podróż po safari w Republice Południowej Afryki skończyła się fatalnie dla 47-letniego Holendra, którego ugryzł bardzo rzadki gatunek kobry. Zwierzę czaiło się w muszli klozetowej i ugryzło mężczyznę w przyrodzenie. W konsekwencji trujący jad zainfekował 47-latka i spowodował takie spustoszenie w jego organizmie, że konieczny był przeszczep jego penisa.

47-letni Holender spędzał swoje wakacje podróżując po safari w RPA. Nie spodziewał się, że wizyta w toalecie może mieć tak fatalne skutki. Gdy mężczyzna korzystał z ubikacji, zaskoczyła go jadowita kobra, która ukrywała się wewnątrz muszli klozetowej. Zwierzę ugryzło Holendra w przyrodzenie, powodując jego puchnięcie i "nieopisany ból" - opisuje sprawę "New York Post".

 

ZOBACZ: Wąż dusiciel w Bieszczadach. Żyje ich tam ponad 100

 

Mężczyzna musiał czekać trzy godziny na transport helikopterem do szpitala, który był w odległości ok. 350 km. W tym czasie jego genitalia zaczęły puchnąć, a toksyny spowodowały wymioty i ból w górnej części jamy brzusznej.

"Pierwszy taki pacjent na świecie"

Gdy mężczyzna trafił do szpitala, lekarze stwierdzili, że jest on pierwszym pacjentem na świecie, którego kobra ugryzła w tak wrażliwą część ciała. - W chwili przyjęcia do szpitala jego penis i moszna były spuchnięte, ciemnofioletowe i niezwykle bolesne dla pacjenta. Lekarze zdiagnozowali martwicę moszny i podali mężczyźnie wiele dawek surowicy i antybiotyków o szerokim spektrum działania - poinformowali medycy.

 

ZOBACZ: Ogromny wąż w rurze ściekowej. Schwytano go gołymi rękami [WIDEO]

 

Holender otrzymał niezbędne leczenie w RPA, jednak lekarzom nie udało się do końca powstrzymać postępu martwicy prąca i musieli odciąć część skóry. Po dziewięciu dniach 47-latek trafił do Holandii, gdzie chirurdzy zdecydowali się na przeszczep tkanek.

 

Martwica jest potencjalnie śmiertelnym stanem spowodowanym przez bakterie infekujące tkankę. Infekcja, która szybko się rozprzestrzenia, wymaga natychmiastowego leczenia antybiotykami. W innym przypadku, może spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie.

kmd/zdr/New York Post
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie