Koronawirus w Polsce dzisiaj, sobota, 6 listopada. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał dane

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj, sobota, 6 listopada. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał dane
Polsat News
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniach

- Dziś mamy 15 190 nowych przypadków zakażeń koronawirusem - przekazał w sobotę na antenie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. To trzeci dzień z rzędu z liczbą ponad 15 tys. zakażeń. Oznacza to wzrost o o ponad 55 proc. względem zeszłego tygodnia.

W zeszłą sobotę, 30 października odnotowano 9798 nowych zakażeń, zmarło 115 pacjentów.

 

Niedzielski na antenie RMF FM zapewniał, że skala czwartej fali pandemii będzie w dużej mierze zależeć od zachowania zasad bezpieczeństwa, w tym m.in. dystansu, noszenia maseczek oraz szczepień.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski o stanie psychicznym dzieci: rok przerwy w nauce objawił się podwójnym ciężarem

 

- Przebieg czwartej fali pokazuje, że mamy mniej zgonów i hospitalizacji. Przyjęliśmy też inną politykę restrykcji, niż w poprzednich falach - mówił minister zdrowia.

"Jest coraz więcej transmisji wirusa"

- Mamy troszeczkę mniej przypadków, bo dzisiaj jest ich 15 190, ale to jest cały czas bardzo duży przyrost – mówił Adam Niedzielski.

 

- Widzimy po stronie wykonywanych badań, że te liczby bardzo się powiększają, co też świadczy o tym, że jest coraz więcej transmisji (wirusa) – dodał.

 

Szef resortu zdrowia podkreślił, że nie mamy do czynienia jeszcze obecnie z apogeum czwartej fali. Jednak – jak stwierdził – w dwóch najbardziej dotkniętych czwartą falą województwach – podlaskim i lubelskim – dynamika zakażeń wyhamowuje. Niedzielski wskazał, że w woj. lubelskim dynamika zakażeń wyniosła jedynie 9 procent przy porównaniu obecnego tygodnia do poprzedniego.

bas / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie