Świnoujście. Akcja ratownicza zakończona. Wydobyto operatora suwnicy

Polska
Świnoujście. Akcja ratownicza zakończona. Wydobyto operatora suwnicy
Polsat News
Mimo wielogodzinnej akcji ratunkowej, nie udało się uratować życia mężczyzny

W tej chwili trwają oględziny prokuratorskie – przekazał w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski. Dodał, że strażacy wydobyli operatora suwnicy z kabiny; z uwagi na stan poszkodowanego odstąpiono od działań ratowniczych. Jak ustalili dziennikarze Polsat News, ta suwnica mogła mieć 50 lat.

W czwartek po godz. 22 spadła kabina suwnicy wraz z operatorem i utknęła na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Mężczyzna został przygnieciony przez kabinę i nie było z nim kontaktu. Do zdarzenia doszło na terenie terminala portowego OT Port Świnoujście S.A.

 

ZOBACZ: Warszawa. Wypadek z udziałem operatora koparki. Mężczyzna zginął na miejscu

 

Wielogodzinną akcje ratowniczą utrudniał silny wiatr. Na miejscu pracowali strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Pająk" ze Szczecina, zadysponowano też dźwig z portu wojennego.

Specjalna komisja zbada okoliczności tragedii

- Dzięki dźwigowi udało się unieść konstrukcję kabiny operatora, to umożliwiło dostęp do poszkodowanego. Grupa wysokościowa stosując techniki alpinistyczne dotarła do poszkodowanego i ewakuowała go na noszach na pokład statku i z pokładu statku został zniesiony na nabrzeże - przekazał  w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski.

 

WIDEO: Piątkowa poranna relacja ze Świnoujścia na antenie Polsat News

 

 

OT Port Świnoujście S.A. powołała specjalną komisję w celu zbadania okoliczności zdarzenia. Na miejscu czynności prowadzi też prokuratura.

 

- Przedmiotem śledztwa będzie ustalenie czy do śmierci pokrzywdzonego doszło wskutek niedopełnienia obowiązku przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy. Tym samym narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowieniu - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

 

Polsat News

 

Jak dodała, "przeprowadzona zostanie też sekcja zwłok mężczyzny".

aml/kmd/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie