Premier Mateusz Morawiecki o "wyczynach" konkurentów: Donald Tusk znowu zapukał w dno od spodu

Polska
Premier Mateusz Morawiecki o "wyczynach" konkurentów: Donald Tusk znowu zapukał w dno od spodu
PAP/Radek Pietruszka
Panie Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić za tego kolejnego fake newsa

"Byłem przekonany, że jeśli chodzi o wyczyny naszych konkurentów politycznych, przede wszystkim ich kłamstwa, już nic nie może mnie zdziwić. Jednak lider opozycji, pan Tusk, znowu zapukał w dno od spodu" - napisał w czwartek wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier odniósł się do czwartkowego wpisu na Twitterze szefa PO Donalda Tuska, który napisał: "Kongres USA dyskutuje o możliwych sankcjach na Polskę i wycofaniu wojsk amerykańskich z naszego kraju. Tego samego dnia PiS ustami posła Kowalskiego wskazuje 2027 rok jako datę referendum w sprawie wyjścia Polski z Unii. Tak wygląda zdrada stanu".

 

ZOBACZ: Szkocja. Mateusz Morawiecki na szczycie COP26. Spotkał się z prezydentem USA

 

"Każdy może w mniej niż minutę sprawdzić, że nic takiego nie miało miejsca, ale minęło już wiele godzin od tego wpisu i lider Platformy nadal go nie sprostował" - wskazał premier.

 

 

"Brak pomysłu na siebie i na Polskę, nie musi od razu oznaczać, że trzeba opowiadać takie bajki. Panie Donaldzie, jeszcze jest czas, żeby przeprosić za tego kolejnego fake newsa. Odwagi" - napisał Mateusz Morawiecki.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie