Legnica. Migranci machali na samochody na autostradzie A4. Chcieli jechać do Niemiec

Polska
Legnica. Migranci machali na samochody na autostradzie A4. Chcieli jechać do Niemiec
Komenda Miejska Policji w Legnicy
Nielegalni imigranci z Afganistanu dostali się do Polski z Serbii. Na autostradzie A4 machali na kierowców, by złapać autostop do Niemiec.

Niedaleko Legnicy (woj. dolnośląskie) dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu łapało w czwartek autostop na autostradzie A4. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali ich, gdy machali na przejeżdżające pojazdy. Funkcjonariusze ustalili, że obcokrajowcy trafili do Polski z Serbii, a przywiózł ich obywatel Turcji. Zatrzymanych przekazano Straży Granicznej.

 

W czwartek przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolowali autostradę A4. Dyżurny z ich komendy poinformował ich, że autostradą idzie dwóch mężczyzn.

 

ZOBACZ: Migranci na granicy. Białorusini budują specjalną infrastrukturę. Kładki kierujące ludzi na bagna

 

Patrol udał się w okolice węzła Szymanowice na 83. kilometrze. Policjanci zauważyli, że w kierunku granicy szło poboczem dwóch mężczyzn, którzy zatrzymywali pojazdy. Funkcjonariusze podjęli interwencję, w trakcie której okazało się, że mężczyźni są imigrantami z Afganistanu, a na terenie Polski przebywają nielegalnie.

 

Policjanci ustalili, że nielegalni migranci trafili do Polski z Serbii, przywiezieni przez nieznanego tureckiego kierowcę. Wysadził on mężczyzn w okolicach autostrady A4. Chcąc dostać się na teren Niemiec, Afgańczycy postanowili poszukać innego środka transportu. Idąc w kierunku granicy niemieckiej autostradą zatrzymywali pojazdy.

 

Policja z Legnicy przekazała migrantów Straży Granicznej.

 

Policja przekazała nielegalnych imigrantów Straży Granicznej.Komenda Miejska Policji w Legnicy
Policja przekazała nielegalnych imigrantów Straży Granicznej.

 

hlk/msl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie