Mława. Dyrektor szkoły miał grozić uczniowi nożem. Złożył wniosek o mediacje

Polska
Mława. Dyrektor szkoły miał grozić uczniowi nożem. Złożył wniosek o mediacje
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Dyrektor tłumaczył, że był to niefortunny żart i wyrażał ubolewanie

Dyrektor jednej ze szkół średnich w Mławie (woj. mazowieckie) miał grozić 15-letniemu uczniowi nożem. Rodzina nastolatka zgłosiła sprawę do prokuratury, gdzie mężczyzna tłumaczył, że "był to niefortunny żart i wyrażał ubolewanie" - przekazał polsatnews.pl Marcin Bagiński, mławski prokurator. Nastolatek ma leczyć się z zespołu stresu pourazowego.

Dyrektor szkoły miał dopuścić się gróźb wobec ucznia podczas koncertu symfonicznego, odbywającego się w sali koncertowej szkoły w Mławie. Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że mężczyznę rozwścieczyło zachowanie dwóch chłopców, którzy śmiali się ze śpiącego kolegi.

 

ZOBACZ: Mława: pijany kierowca twierdził, że posiada elektroniczne prawo jazdy z Afryki

 

Na całą sytuację zareagował dyrektor szkoły Jacek D. "Kazał chłopcom 'odejść na stronę', po czym miał wyciągnąć nóż i... przystawić do szyi 15-latka, który zasnął podczas koncertu. Dyrektor miał przy tym powiedzieć: następnym razem będę musiał cię zabić" - podał Super Express. Po chwili jednak miał schować nóż i przytulić. Dziennik napisał także, iż "to zdarzenie źle wpłynęło na nastolatka, który ma obecnie leczyć się z zespołu stresu pourazowego".

Dyrektor złożył wniosek o mediację

Rodzice nastolatka skierowali sprawę do prokuratury rejonowej w Mławie. - 29-października prokuratura rejonowa przedstawiła zarzut gróźb karalnych dyrektorowi szkoły średniej - poinformował polsatnews.pl Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Awantura domowa pod Ciechanowem. Ciężko ranne dzieci, matka poszkodowana

 

Dodał, że "mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego". - Tłumaczył, że był to niefortunny żart i wyrażał ubolewanie - zrelacjonował prok. Bagiński. Jacek D. wraz z obrońcą złożył drugiej stronie wniosek o mediację. - Czas na decyzję upływa jutro - poinformował prokurator.

 

ZOBACZ: Pszczyna. Śmierć 30-latki. Magdalena Biejat zapowiada protesty

 

Za zarzucane czyny dyrektorowi placówki grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jak poinformował serwis iszczecinek.pl, od 18 października Jacek D. jest zawieszony w obowiązkach.

aml/bas / polsatnews.pl / Super Express / iszczecinek.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie