Wicemiss Francji ofiarą antysemickich ataków. Siedem osób skazanych

Świat
Wicemiss Francji ofiarą antysemickich ataków. Siedem osób skazanych
Facebook/April Benayoum - Miss Provence 2020

Siedem osób zostało w środę ukaranych przez paryski sąd grzywnami od 300 do 800 euro za antysemickie wpisy na Twitterze pod adresem wicemiss Francji April Benayoum po tym, gdy podczas wyborów Miss France podkreśliła ona swoje izraelskie pochodzenie.

- Ja sama mam dość różne pochodzenie: matkę mam serbsko-chorwacką, a ojca - izraelsko-włoskiego - zadeklarowała miss Prowansji Benayoum w grudniu 2020 r. podczas wyborów Miss France.

 

Autorzy antysemickich wpisów na Twitterze w wieku od 20 do 58 lat pochodzą z całej Francji: Delty Rodanu, Sekwany-Saint-Denis, Doliny Oise, Sarthe, Ain, Dolnego Renu i Rodanu – poinformował sąd.

 

Tuż po nagłośnionym przez media zdarzeniu organizacje żydowskie i władze zdecydowanie potępiły antysemityzm w sieci.

"Wstyd dla autorów"

"Wataha antysemickich hejterów" – stwierdził Związek Studentów Żydowskich Francji, który potępił "konkurs antysemicki" Miss France.

 

Minister spraw wewnętrznych Gerard Darmanin był "głęboko zszokowany deszczem obelg przeciwko pannie z Prowansji".

 

"Wstyd dla autorów" - ocenił Ruch przeciwko rasizmowi i na rzecz przyjaźni między narodami (MRAP), który zauważył, że "rasizm i nienawiść antysemicka są wciąż żywe we francuskim społeczeństwie i rozprzestrzeniają się w nieskrępowany sposób w sieciach społecznościowych".

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie