Dobryszyce. Mężczyzna zaatakował syna siekierą

Polska
Dobryszyce. Mężczyzna zaatakował syna siekierą
Policja łódzka

Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiono 52-letniemu mieszkańcowi Dobryszyc w woj. łódzkim, który podczas kłótni domowników zaatakował siekierą swojego syna. 20-latek został zraniony w ramię; trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Radomsku nadkom. Aneta Wlazłowska, w poniedziałek po południu funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z domów w miejscowości Dobryszyce w pow. radomszczańskim, gdzie podczas kłótni domowników miało dojść do uszkodzenia ciała jednego z nich.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Awantura domowa pod Ciechanowem. Ciężko ranne dzieci, matka poszkodowana

 

- Na miejscu policjanci zastali agresywnego 52-latka oraz jego syna. Okazało się, że pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. Starszy z nich w napadzie złości groził 20-latkowi pozbawieniem życia. W pewnym momencie 52-latek przyniósł do domu siekierę i zadał synowi cios w ramię – przekazała.

52-latek był pod wpływem alkoholu

Mężczyzn rozdzielili świadkowie, którzy wezwali pomoc. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. Dwulatka siedziała na parapecie 3. piętra. Zarzut dla matki

 

Napastnik trafił zaś do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania 52-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. W środę został skierowany do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec napastnika. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie