Wielkopolskie. Dla 20 złotych pobił 73-latka. Grozi mu 18 lat więzienia

Polska
Wielkopolskie. Dla 20 złotych pobił 73-latka. Grozi mu 18 lat więzienia
Pixaby/TomaszSupel
Podejrzanemu grozi 18 lat więzienia

Do 18 lat więzienia za rozbój w warunkach recydywy grozi 54-latkowi, który w wielkopolskim Turku zaatakował 73-letniego mężczyznę. Napastnik zabrał pobitej ofierze 20 zł – podała we wtorek policja. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Oficer prasowy policji w Turku asp. sztab. Mateusz Latuszewski poinformował, że w piątek około godz. 15 na ul. Armii Krajowej do 73-letniego mężczyzny podszedł nieznajomy, który zażądał od niego pieniędzy; senior odmówił i odszedł. Gdy 73-latek wracał tą samą drogą został zaatakowany przez mężczyznę. "Kilka razy uderzył go w twarz, po czym z kieszeni kurtki wyciągnął 20 zł" – wskazał policjant.

 

Poszkodowany z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Policjantom z Turku udało się zatrzymać sprawcę rozboju w sobotę. 54-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

 

ZOBACZ: Warszawa. Nie chciał zapłacić za jedzenie. Pobił dostawcę pizzy

Zarzuty

W niedzielę zatrzymanemu przedstawiono zarzut dokonania rozboju. Podejrzany przyznał się do winy. Na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące.

 

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia, jednak 54-letni podejrzany będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy i może mu zostać wymierzona kara do 18 lat pozbawienia wolności.

 

 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie