USA. Robert Durst oskarżony o zamordowanie żony. Jej ciała nigdy nie znaleziono

Świat
USA. Robert Durst oskarżony o zamordowanie żony. Jej ciała nigdy nie znaleziono
Reuters
Durstowi postawiono zarzut zabójstwa zaginionej w 1982 roku żony, Kathleen McCormack.

Pochodzący z rodziny magnatów nieruchomości 78-letni multimilioner Robert Durst został oskarżony o zamordowanie prawie 40 lat temu swojej pierwszej żony. W połowie października sąd w Kalifornii skazał go na dożywocie za zabójstwo swej przyjaciółki w 2000 roku.

Biuro prokuratora okręgowego w Westchester w stanie Nowy Jork poinformowało w poniedziałek, że Durstowi postawiono zarzut zabójstwa zaginionej w 1982 roku żony, Kathleen McCormack. Ciała kobiety nigdy nie znaleziono.

 

ZOBACZ: USA. Multimilioner Robert Durst oficjalnie podejrzany o zamordowanie żony

 

Agencja Reutera przypomina, że Durst, który był bohaterem nakręconego w 2015 r. serialu dokumentalnego "Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta", przez wiele lat był łączony ze sprawą zaginięcia swojej żony, jednak dopiero teraz postawiono mu zarzut zabójstwa Kathleen McCormack.

 

W połowie października br. sąd w Los Angeles skazał go na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia warunkowego za zamordowanie swojej przyjaciółki Susan Berman w 2000 roku.

Strzał w tył głowy

Kobieta została zabita w swoim domu w Beverly Hills strzałem w tył głowy. Sędziowie przysięgli uznali, że Durst czekał na dogodny moment, by zastrzelić kobietę i pozbyć się w ten sposób niewygodnego świadka.

 

ZOBACZ: USA. Robert Durst skazany na dożywocie. "Oczywiście, zabiłem ich"

 

Ujawnione w procesie dowody wskazywały bowiem, że Berman pomogła zapewnić Durstowi fałszywe alibi w sprawie zniknięcia McCormack.

 

Według prokuratury mężczyzna zabił Susan Berman, ponieważ bał się, że ta w końcu podzieli się z władzami swoją wiedzą na temat zaginięcia jego żony.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie