Ponad 13,5 tys. pouczeń i prawie 5,7 tys. mandatów. Policja kontroluje noszenie maseczek

Polska
Ponad 13,5 tys. pouczeń i prawie 5,7 tys. mandatów. Policja kontroluje noszenie maseczek
Polsat News
W ostatnich dniach policjanci sprawdzają noszenie maseczek, gdzie jest to wymagane, w tym m.in. w komunikacji miejskiej.

W niedzielę w całym kraju policjanci wystawili za brak maseczki prawie 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów oraz 125 wniosków o ukaranie - poinformował w poniedziałek podkom. Mariusz Kurczyk z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Z kolei w ciągu trzech ostatnich dni wystawiono łącznie ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. mandatów i 421 wniosków o ukaranie.

Z danych przekazanych przez KGP wynika, że ostatniej doby policjanci wystawili za brak maseczki niemal 3,9 tys. pouczeń, prawie 1,6 tys. mandatów karnych i 125 wniosków o ukaranie. W ciągu trzech ostatnich dni wystawiono ponad 13,5 tys. pouczeń, prawie 5,7 tys. mandatów i 421 wniosków o ukaranie.

 

ZOBACZ: Ponad 2100 mandatów za brak maseczki. Dane z policji za ostatnią dobę

 

W ostatnich dniach policjanci sprawdzają noszenie maseczek, gdzie jest to wymagane, w tym m.in. w komunikacji miejskiej czy pomieszczeniach zamkniętych.

 

- Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa - mówił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

"Trudno o zachowanie dystansu"

Wcześniej - ze względu na Wszystkich Świętych - minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie maseczek również na cmentarzach. - Podczas świąt tłumnie odwiedzamy cmentarze, trudno o zachowanie dystansu – wskazywał.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski: mniej upomnień, więcej mandatów za brak maseczek

 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 4 894 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

 

Na COVID-19 zmarło 7 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 6 chorych.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie