Podlaskie. Imigrantka urodziła po nielegalnym przekroczeniu granicy. Trafiła do szpitala

Polska
Podlaskie. Imigrantka urodziła po nielegalnym przekroczeniu granicy. Trafiła do szpitala
Google Street View
Szpital w Sokółce

Do szpitala w Sokółce (Podlaskie) trafiła nielegalna imigrantka wraz z nowo narodzonym dzieckiem, która była w grupie cudzoziemców odnalezionej przez Straż Graniczną w pobliżu granicy z Białorusią. Według wstępnych ustaleń służb granicznych, kobieta jest Irakijką; ani jej, ani jej dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformował Podlaski Oddział SG, w środę rano patrol - po informacji od jednego z mieszkańców, że mogą tam być osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusią - po śladach odnalazł kilkunastoosobową grupę w lesie koło miejscowości Czepiele niedaleko Kuźnicy. - Wśród osób w tej grupie była zakrwawiona kobieta. Leżała na śpiworze. Okazało się, że przed chwilą urodziła dzieckos - poinformowała SG.

 

ZOBACZ: Stanisław Żaryn: 331 osób usłyszało zarzuty związane z nielegalnym przewożeniem migrantów

 

Funkcjonariusze wezwali służby medyczne; służbowym samochodem funkcjonariusze SG dowieźli kobietę i jej dziecko do karetki pogotowia. Karetka przewiozła je do szpitala w Sokółce. Według danych SG, stan obojga jest na razie stabilny, ale dziecko ma problemy z oddychaniem i krążeniem. Wstępne ustalenia wskazują, że kobieta pochodzi z Iraku.

 

SG przypomina, że na początku października potrzebna była podobna pomoc 24-letniej obywatelce Konga, która w zaawansowanej ciąży nielegalnie przekroczyła granicę. Ostatecznie funkcjonariusze wezwali wtedy służby medyczne i przekazali kobietę załodze karetki; cudzoziemka w szpitalu w Sokółce urodziła córeczkę; złożyła wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce i przebywa w Ośrodku Recepcyjnym Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie