Wielkopolskie: figura Matki Boskiej w Damasławku oblana fekaliami

Polska
Wielkopolskie: figura Matki Boskiej w Damasławku oblana fekaliami
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Wszczęto postępowanie pod kątem znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych

Figura przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę w Damasławku (woj. wielkopolskie) została obrzucona fekaliami. O zdarzeniu została powiadomiona policja w Wągrowcu. Sprawca został zatrzymany.

O sprawie poinformował lokalny dziennik "Głos Wielkopolski". Jak podano, do bezczeszczenia figury w Damasławku dochodziło od ok. dwóch miesięcy, a sprawca działał pod osłoną nocy. Tym razem jednak zdarzenie zarejestrowała zamontowana w minionym tygodniu kamera.

 

ZOBACZ: Szczecin. Dochodzenie ws. profanacji figur przed kościołem

 

Oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński powiedział lokalnym dziennikarzom, że funkcjonariusze wykonali na miejscu czynności procesowe i "wszczęli postępowanie pod kątem znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej oraz miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych".

"Czyny powtarzały się kilkukrotnie"

"Ustalono, że samo zdarzenie miało miejsce w nocy 26 października, jednak w trakcie postępowania wyszło na jaw, że od sierpnia tego roku podobne czyny powtarzały się kilkukrotnie. Policjanci ustalili sprawcę, który został zatrzymany następnego dnia po zgłoszeniu" - podkreślił, cytowany przez "Głos Wielkopolski", Zieliński.

 

Sprawcą okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Damasławek. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 2 lat więzienia.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie