Niemcy. Samochód wjechał w grupę uczniów, jedno dziecko nie żyje

Świat
Niemcy. Samochód wjechał w grupę uczniów, jedno dziecko nie żyje
Zdjęcie ilustracyjne/ DPA/Associated Press/East News
W piątek na w mieście Witzenhausen kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w 6-osobową grupę dzieci, które szły do szkoły.

W Witzenhausen w Hesji 30-letni mężczyzna wjechał samochodem w grupę uczniów. Poważne obrażenia odniosło troje dzieci, jedno z nich zmarło po przewiezieniu do szpitala.Policja bada przyczyny wypadku – informuje dziennik „Die Welt”.

W piątek w mieście Witzenhausen kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w 6-osobową grupę dzieci, które szły do szkoły.

Trzy dziewczynki trafiły do szpitala

Obrażenia odniosły trzy uczennice szkoły podstawowej – jedna z nich zmarła po przewiezieniu do szpitala. Poważnie ranne zostały dwie inne dziewczynki, a także 30-letni kierowca – podaje policja.

 

- Niestety, jedno z poszkodowanych w wypadku dzieci zmarło z powodu poważnych obrażeń. Pozostała dwójka nadal znajduje się pod opieką medyczną. Na chwilę obecną można powiedzieć, że obrażenia są poważne, ale ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – przekazał w piątek po południu rzecznik lokalnej policji.

 

ZOBACZ: Niemcy. Policyjny dozorca okazał się notowanym lewicowym ekstremistą

 

W akcji ratowniczej brało udział kilka karetek pogotowia, wezwano także dwa helikoptery, które przewiozły ranne dziewczynki do szpitala.

 

- Jesteśmy przerażeni i bardzo dotknięci tym strasznym wypadkiem. Nasze myśli są z poszkodowanymi dziećmi i ich rodzinami - oświadczył starosta Stefan Reuss.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie