Zakopane. Okradali hotele podróżując z dzieckiem

Polska
Zakopane. Okradali hotele podróżując z dzieckiem
Flickr/Carrie A.
Dziecko, które z nim podróżowało było zaniedbane

Para podróżująca z 2,5-letnim dzieckiem wyłudzała pobyty w luksusowych hotelach i okradała pokoje z wyposażenia, które następnie zastawiała w lombardach - informuje zakopiańska policja. Za zdobyte pieniądze, mieli kupować używki zapominając o opiece nad dzieckiem.

W sierpniu zakopiańska policja dostała zgłoszenia od kilku hoteli, w których para dwudziestolatków miała nie zapłacić za pobyt i ukraść wyposażenie. Hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet 2-3 tysięcy złotych.

 

Łupem padały ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które jak się później okazało, zastawiali w lombardach. 

 

ZOBACZ: Sopot. 60-latek okradł śpiącą kobietę. Mężczyzna miał też na koncie inne kradzieże

 

Para przed zbliżającym się końcem pobytu "po cichu" szukała innego drogiego hotelu, po czym przeprowadzała się korzystając dalej z wszelkich udogodnień i atrakcji w nowym miejscu.

Byli nieuchwytni od sierpnia 

Para zniknęła z Zakopanego, jednak kryminalni szukali ich na terenie całego kraju i 24 października wpadli na trop oszustów w Katowicach. Poszukiwania w mieście trwały kilka godzin, jednak oszuści zdążyli opuścić hotel przed przyjazdem policjantów.

 

25 października, podczas przeprowadzki do następnego hotelu w Częstochowie, para wpadła w ręce policjantów.  

 

ZOBACZ: Gdańsk. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zostać okradzionym. Coraz więcej kradzieży na cmentarzach

Zaniedbane dziecko

Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było bardzo zaniedbane - było brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin. Okazało się także, że jeden z rodziców najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

 

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że rodzice oświadczyli, że dziecko nie mogło być głodne ponieważ "miało słodyczy pod dostatkiem". 

 

Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej przekazując dziecko pod właściwą opiekę.

 

ZOBACZ: Kalisz. Złodziej włamał się do sklepu i ukradł 10 słoików z miodem

Zarzuty

Para niebawem usłyszy zarzuty. Śledczy podejrzewają 22-letniego mężczyznę i 20-letnią kobietę pochodzących z woj. wielkopolskiego, o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu obiektach na terenie Zakopanego i najprawdopodobniej kilkunastu innych na terenie kraju.

 

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia. 

 

mad/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie