Zaatakował księdza kastetem. 29-latek aresztowany na trzy miesiące

Polska
Zaatakował księdza kastetem. 29-latek aresztowany na trzy miesiące
KMP w Bydgoszczy

29-latek został w czwartek aresztowany na trzy miesiące po napaści na księdza z jednej z bydgoskich parafii. Przemocą próbował wymusić od duchownego pieniądze. Dodatkowo podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna dokonał napaści na księdza kilka dni temu wieczorem. 29-latek zadzwonił domofonem w jednej z plebani i prosił o pomoc. Duchowny wyszedł do nieznanej osoby, ale w progu drzwi zauważył napastnika z łomem w rękach i kastetem.

 

ZOBACZ: Zabrze. Sąd aresztował 18-latka, który "dla zabawy" brutalnie pobił mężczyznę

 

Z relacji policji wynika, że mężczyzna zażądał pieniędzy. Ksiądz dał mu 10 złotych. To rozjuszyło agresora, który uderzył duchownego w twarz. Ten zdołał uniknąć kolejnego ciosu zamykając drzwi. Napastnik uciekł.

 

- Pokrzywdzony miał rozciętą wargę i uskarżał się na bolesność szczęki. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało księdza do szpitala - zrelacjonował przebieg zdarzenia kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Działał w warunkach "recydywy"

Sprawę wyjaśniali kryminalni z Fordonu. Udało im się zatrzymać podejrzanego, gdy spacerował z psem. Mężczyzna był już wcześniej notowany, bo dopuszczał się podobnych przestępstw.

 

ZOBACZ: Zakopane. Śmiertelne pobicie na Krupówkach. Zarzuty dla podejrzanych

 

- Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Funkcjonariusze podejrzewają go również o przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem. Tego samego dnia włamał się do jednej z firm na ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Niczego nie zdołał jednak ukraść. 29-latek będzie też odpowiadać przed sądem za uszkodzenie płotu. Przestępstw tych dokonał w warunkach "recydywy", co wiąże się ze znacznym podwyższeniem kary - dodał kom. Słomski.

 

W czwartek bydgoski sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.

dk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie