Zabrze. Sąd aresztował 18-latka, który "dla zabawy" brutalnie pobił mężczyznę

Polska
Zabrze. Sąd aresztował 18-latka, który "dla zabawy" brutalnie pobił mężczyznę
Śląska Policja
Podejrzanego 18-latka policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali dzień później

Policjanci z zabrzańskiej komendy zatrzymali 18-latka, który wraz ze znajomym "dla zabawy" brutalnie pobił 27-letniego mieszkańca Zabrza (woj. śląskie). Sprawca został już aresztowany, trwają poszukiwania drugiego.

Jak podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji, do przestępstwa doszło w nocy z 25 na 26 września około godziny pierwszej w centrum miasta, na ulicy Wolności.

 

ZOBACZ: Śląskie. Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa. Odpowie za wbicie synowi noża w brzuch

 

"Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 18-latek wraz z innym mężczyzną dla zabawy chcieli kogoś pobić. Pokrzywdzony nie znał sprawców. Został zaatakowany i pobity, kiedy wychodził z pobliskiego lokalu. 18-latek i jego kolega kopali go i bili, uderzając głową pokrzywdzonego o barierkę. Ponadto, kiedy został przez nich przewrócony, oprawcy oddali w jego kierunku kilka strzałów z pistoletu pneumatycznego" - opisują policjanci.

 

WIDEO: Doprowadzenie 18-latka, który brutalnie pobił mężczyznę

 

 

Pobity 27-latek trafił do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podejrzanego 18-latka policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali dzień później. Został on aresztowany na trzy miesiące. Zabrzańska policja zapewnia, że ujęcie drugiego sprawcy jest tylko kwestią czasu

aml/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie