Podlaskie. 25 lat za brutalne zabójstwo

Polska
Podlaskie. 25 lat za brutalne zabójstwo
Polsat News
Oskarżonemu groziło dożywocie, od zatrzymania jest tymczasowo aresztowany

Na 25 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku 42-latka oskarżonego o brutalne zabójstwo w Dziadkowicach (Podlaskie). Sprawca używał m.in. rozbitej butelki, którą zadawał poważne rany, skutkujące ostatecznie zgonem.

Kary 25 lat więzienia chciała prokuratura, obrona wnioskowała o uniewinnienie; wyrok nie jest prawomocny.

 

Do zbrodni doszło w lipcu ubiegłego roku. Według ustaleń śledztwa Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim; dokonał zabójstwa w ten sposób, że najpierw uderzył ofiarę butelką w głowę, powalając mężczyznę na ziemię, potem kopał go i bił pięściami po całym ciele (w tym po głowie), a potem jeszcze zdarł z niego ubranie i zadawał kolejne ciosy m.in. rozbitą butelką, okaleczając ciało.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Policja znalazła rozkładające się zwłoki w rejonie zalewu nad Wisłokiem

Zwłoki w krzakach 

Zakrwawione zwłoki znaleźli w krzakach przy sklepie w Dziadkowicach przechodnie. Policja w związku ze sprawą zatrzymała początkowo czterech mężczyzn, wśród nich obecnego oskarżonego 42-latka. Według ustaleń śledczych, był on skonfliktowany z ofiarą i to mogło być motywem zbrodni; kilka lat wcześniej był skazany za kradzież z włamaniem na jego szkodę. Zatrzymani byli w grupie mężczyzn, która niedaleko sklepu piła alkohol i to tam doszło do kłótni zakończonej zabójstwem.

 

ZOBACZ: Lubelskie: w samochodzie znaleziono zakrwawione zwłoki kobiety

 

Oskarżonemu groziło dożywocie, od zatrzymania jest tymczasowo aresztowany. Do zarzutów ostatecznie nie przyznał się, choć w pierwszych wyjaśnieniach to zrobił, ale twierdził że został wtedy do tego przymuszony przez policję.

mad / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie