Kacper Płażyński o "Stop LGBT": gra Kai Godek na własną osobę, awykonalna prowokacja

Polska
Kacper Płażyński o "Stop LGBT": gra Kai Godek na własną osobę, awykonalna prowokacja
Polsat News
Goście programu "Debata Dnia"

- Projekt pani Godek jest całkowita pomyłką. To projekt niezgodny nie tylko z konstytucją, ale i z naturą człowieka, ideą demokracji. Wszystkie kwestie, które martwią panią Godek, załatwia dzisiaj prawo - powiedział Dariusz Klimczak (PSL) w programie "Debata Dnia", odnosząc się do projektu ustawy tzw. Stop LGBT.

- To będzie dla Prawa i Sprawiedliwości – tego oczekuję – test. Czy jeżeli rzeczywiście mówicie o tym, że chcecie tolerancji, normalności to jak zagłosujcie za tego typu propozycją, która jest absolutnie czystą prowokacją czynioną w złej woli – podzielenia, podgrzania atmosfery - mówił Robert Tyszkiewicz (PO).

"Gra politycznie na umacnianie własnej osoby"

Kacper Płażyński (PiS) powiedział, że zgadza się, że Kaja Godek "gra politycznie na umacnianie własnej osoby i swojego środowiska"

 

- Nawet jeśli ten projekt by przeszedł, później będzie awykonalne powstrzymanie tego, żeby ludzie zbierali się i manifestowali swoje poglądy, czy postulaty polityczne. Dla mnie to jest pewna prowokacja - powiedział. 

 

ZOBACZ: Zakaz zgromadzeń osób LGBT. Sejm zajmie się projektem fundacji Kai Godek

 

Dodał jednak, że w PiS jest niepisana zasada, że projekty obywatelskie rozpatrywane są w komisjach, posłowie nie odrzucają ich w pierwszym czytaniu. – Zakładam, że tym razem może być podobnie – mówił.

 

WIDEO: Zobacz fragment programu "Debata dnia"

 

 

Poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja) podkreślił, że wolność zgromadzeń zagwarantowana jest w konstytucji. - Natomiast ona powinna być w pewnych granicach. Sytuacje, które widzieliśmy na tzw. marszach równości czy paradach LGBT, gdzie parodiowana jest msza święta, czy są eksponowane bluźniercze symbole łączące symbolikę religijną i jakieś wulgarne instalacje, to nie powinno mieć miejsca - powiedział.

Ustawa "Stop LGBT"

Na czwartek zaplanowano pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zmian w Prawie o zgromadzeniach. 

 

Projekt zakłada, że celem zgromadzenia nie może być m.in.: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci, propagowanie rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie takich związków, propagowanie adopcji dzieci przez takie związki, propagowanie innej orientacji niż heteroseksualna, propagowanie płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych, a także promocji aktywności seksualnej nieletnich. Przedstawicielami Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej są Krzysztof Kasprzak i Kaja Godek z fundacji Życie i Rodzina.

pgo / pdb / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie