Szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia w połowie grudnia

Polska
Szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia w połowie grudnia
Flickr/Ivan Radic
Obecnie w Polsce szczepienie mogą przyjąć dzieci powyżej 12 lat

Realnie szczepienie dzieci poniżej 12. roku życia powinno rozpocząć się w połowie grudnia – powiedziała w środę podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wiceminister zdrowia Anna Goławska.

- Jeśli chodzi o badanie szczepionki dla dzieci od 5. roku życia, to badania zostały zakończone. Europejska Agencja Leków od połowy października weryfikuje te wyniki badań i planowane dopuszczenie jest na połowę grudnia – powiedziała wiceminister.

 

Goławska dodała, że firma Pfizer zadeklarowała pierwszą partię szczepionek w grudniu.

 

ZOBACZ: Trzecia dawka dla wszystkich dorosłych. Morawiecki: pierwsze szczepienia za kilka tygodni

Szczepienia dla najmłodszych 

- Dzisiaj dostaliśmy od firmy Pfizer wstępną deklarację, że już w grudniu pierwsza partia szczepionek powinna pojawić się w Polsce. Tak że druga połowa grudnia to jest ten realny termin, kiedy zaczniemy szczepić młodsze dzieci – dodała.

 

Uczestniczący w spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnik ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zaznaczył jednak, że takiej decyzji jeszcze nie ma.

 

Obecnie w Polsce szczepienie mogą przyjąć dzieci powyżej 12 lat. Otrzymują dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer albo szczepionką Spikevax Moderny

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie