Rośnie liczba Rosjan, którzy próbują przedostać się do USA przez Meksyk

Świat
Rośnie liczba Rosjan, którzy próbują przedostać się do USA przez Meksyk
Flick/Debi Fitzsimmons
W bieżącym roku imigrantów było około 1,7 mln.

Wśród migrantów próbujących nielegalnie przekroczyć granicę Meksyku i Stanów Zjednoczonych przybywa obywateli Rosji - podało w środę Radio Swoboda. O ile w 2020 roku w kontakt z pogranicznikami USA weszło 467 obywateli Rosji, to w tym roku było ich 4103.

Jak zauważa niezależna rozgłośnia, oznacza to, że liczba Rosjan na tej granicy wzrosła niemal dziesięciokrotnie. Radio Swoboda powołuje się na dane uzyskane przez amerykańską stację telewizyjną Foxnews.

 

Obywatele rosyjscy stanowią nikły procent ogólnej liczby imigrantów, którzy próbują pokonać granicę meksykańsko-amerykańską. W bieżącym roku imigrantów tych było około 1,7 mln.

 

ZOBACZ: Usnarz Górny. Agresywni migranci zaatakowali żołnierzy na granicy. Dwóch funkcjonariuszy w szpitalu

 

Połowę z nich stanowią obywatele Meksyku, Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru. Poza tymi państwami wśród obywateli kilkudziesięciu krajów, z którymi mieli kontakt amerykańscy pogranicznicy byli również obywatele Ukrainy, Indii, Chin i Turcji.

 

Radio Swoboda nie wyjaśnia, kim są obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy trafiają do Meksyku, by podjąć próbę przekroczenia granicy USA.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie