Łuków. Kompletnie pijany uderzył w drzewa i dachował

Polska
Łuków. Kompletnie pijany uderzył w drzewa i dachował
KPP Łuków
Kompletnie pijany kierowca dachował pod Łukowem

Kierujący samochodem osobowym dachował i uderzył w drzewa. Mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Do wypadku doszło w środę w pod Łukowem.

Jak poinformował aspirant sztabowy Marcin Józwik oficer prasowy Komendy Powiatowej w Łukowie, w środę po godzinie 10.30 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o wypadku, do którego doszło w okolicach Jedlanki. Ze zgłoszenia wynikało, że z niewyjaśnionych przyczyn dachowało auto osobowe, które uderzyło też w drzewa.

Kierowca kompletnie pijany 

- Skierowani na miejsce wypadku policjanci ustalili, że pojazdem kierował 29-latek z gminy Łuków. Mężczyzna doznał niegroźnych urazów i karetką pogotowia został odwieziony do szpitala - przekazał Józwik.

 

Kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. - Wkrótce, gdy tylko jego stan zdrowia pozwoli, 29-latek usłyszy zarzut. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna i nawet kilka lat pozbawienia wolności. Będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej po 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - dodał.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Tragiczny wypadek na wysokości Zielonej Góry. Zablokowana S3 w stronę Gorzowa Wlkp.

 

Policja apeluje o rozwagę na drogach i przypomina, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. - Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców - zaapelował Józwik. 

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie