Lubuskie. Wypadek w tartaku. Drewniana listwa wbiła się w ciało 21-letniej kobiety

Polska
Lubuskie. Wypadek w tartaku. Drewniana listwa wbiła się w ciało 21-letniej kobiety
PAP/KP PSP Sulęcin
Słońsk: Śmigłowiec LPR przyleciał po ranną 21-latkę

W środę w tartaku w Słońsku doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Drewniana listwa wyrzucona z jednego z urządzeń poważnie zraniła 21-letnią kobietę. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do gorzowskiego szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, stan zdrowia rannej kobiety lekarze oceniają obecnie jako dobry, jeszcze dzisiaj ma przejść operację.

21-latka zabrana przez LPR

Oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie Krzysztof Konopko przekazał, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb w środę przed godz. 12. Na miejsce udali się strażacy, wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

- Okazało się, że w ciało 21-latki wbiła się listwa, która została wyrzucona z dużą prędkością z wielopiły służącej do cięcia drewna na mniejsze elementy. Listwa przebiła ciało kobiety i w nim utkwiła. Poszkodowana była przytomna – powiedział Konopko.

 

Ratownicy medyczni opatrzyli ranę, a strażacy wraz z lekarzem obcięli listwę z obu stron ciała rannej kobiety, tak by można było ją przetransportować śmigłowcem do szpitala.

 

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja i Państwowa Inspekcja Pracy.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie