Wypadek w Opolu. Na pasach potrącił kobietę w ciąży. Straciła dziecko

Polska
Wypadek w Opolu. Na pasach potrącił kobietę w ciąży. Straciła dziecko
Polsat News
Przejście, na którym doszło do potrącenia kobiety

33-letni kierowca potrącił kobietę w zaawansowanej ciąży przechodzącą przez pasy z dziecięcym wózkiem. 25-latka zdążyła w ostatniej chwili odepchnąć wózek, ale sama ucierpiała. Jej ciąży nie udało się uratować. Od sekcji zwłok nienarodzonego dziecka zależy, jakie zarzuty usłyszy 33-letni sprawca.

Do wypadku doszło 14 października, około 6 rano. Kobieta przechodziła przez pasy na ul. Oświęcimskiej w Opolu, prowadząc wózek z dwuletnim dzieckiem. Tuż przed uderzeniem zdążyła go odepchnąć.

 

- Przechodząc przez jezdnię na oznaczonym przejściu dla pieszych, kobieta została potrącona przez kierującego pojazdem marki Fiat - przekazał w rozmowie z Polsat News Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Wypadek w Opolu. Kobieta była w siódmym miesiącu ciąży

25-latka trafiła do szpitala, była w siódmym miesiącu ciąży. Dzień później lekarze zdecydowali o terminacji ciąży - okazało się, że dziecko w jej łonie nie żyje. Kobiety jeszcze nie przesłuchano ze względu na stan jej zdrowia.

 

ZOBACZ: Gorzów Wlkp. Policja szuka mężczyzny, który śmiertelnie potrącił dziecko. "Uciekaj! Zabiłeś go"

 

- Została zlecona sekcja zwłok dziecka, która ma na celu ustalenie, czy dziecko mogło żyć poza łonem matki. To będzie rzutowało na kwalifikację prawną przestępstwa - zaznaczył Bar. - Nie ma powodów, by przyjmować, że to kobieta pierwsza wtargnęła na jezdnię w sposób zaskakujących dla kierowców poruszających się tą drogą - dodał.

 

Kierowca był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że nie zauważył pieszej ze względu na zaparowaną szybę. Zatrzymano mu prawo jazdy.

laf/ml/an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie