USA. Śmiertelny wypadek na planie. Kręcenie filmu "Rust" wstrzymane

Świat
USA. Śmiertelny wypadek na planie. Kręcenie filmu "Rust" wstrzymane
Reuters
Urodzony w 1958 roku Baldwin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów amerykańskich.

Kręcenie filmu "Rust" z Alekiem Baldwinem zostało oficjalnie wstrzymane po śmiertelnym wypadku na planie - poinformowała w poniedziałek wieczorem agencja AP. Producent westernu tłumaczył, że nie jest to koniec prac nad filmem, a raczej pauza w procesie jego produkcji - dodała agencja.

Do tragedii doszło w czwartek na farmie Bonanza Creek Ranch koło miasta Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w trakcie kręcenia filmu "Rust". Kiedy broń w ręku Baldwina wypaliła, zginęła autorka zdjęć do filmu Halyna Hutchins, a ranny został reżyser Joel Souza.

 

ZOBACZ: Alec Baldwin "ćwiczył strzelanie do kamery", kiedy wydarzyła się tragedia

 

Producenci filmu poinformowali w e-mailu do całej ekipy filmowej, że prace nad nim zostały zawieszone przynajmniej na czas policyjnego śledztwa. "Choć łamie nam to serca i ciężko cokolwiek przewidzieć, teraz, w tym momencie robimy pauzę, a nie kończymy (produkcji)" - napisali.

 

Kierownictwo filmu przekazało, że ekipa filmowa współpracuje ze służbami, a także sama prowadzi przegląd bezpieczeństwa na planie. Producenci oświadczyli, że służą członkom ekipy wsparciem w żałobie.

Kim jest Alec Baldwin?

Urodzony w 1958 roku Baldwin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów amerykańskich.

 

ZOBACZ: Alec Baldwin postrzelił operatorkę. Oświadczenie jej męża: Halyna inspirowała nas wszystkich

 

Grał w takich filmach jak "Poślubiona mafii", "Polowanie na Czerwony Październik", "Zawód pan młody", "Ucieczka gangstera" czy "Notting Hill".

 

Był zagorzałym krytykiem poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa, którego parodiował w programie rozrywkowym NBC "Saturday Night Live", za co w 2017 otrzymał nagrodę Emmy.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie