Alec Baldwin postrzelił operatorkę. Oświadczenie jej męża: Halyna inspirowała nas wszystkich

Świat
Alec Baldwin postrzelił operatorkę. Oświadczenie jej męża: Halyna inspirowała nas wszystkich
FR171260 AP/Associated Press/East News
Halyna Hutchins miała 42 lata

W sobotę w Albuquerque w Nowym Meksyku odbyło się czuwanie na cześć Halyny Hutchins. 42-letnią operatorkę na planie filmu "Rust" przypadkowo postrzelił aktor Alec Baldwin. "Halyna inspirowała nas wszystkich swoją pasją i wizją - trudno to ująć w słowach" - podkreślił w oświadczeniu mąż zmarłej, Matt.

W czwartek po południu na planie zdjęciowym westernu "Rust" w okolicach Santa Fe w Nowym Meksyku aktor Alec Baldwin przypadkowo postrzelił ze służącego jako rekwizyt pistoletu 42-letnią operatorkę - Halynę Hutchins. Kobietę przetransportowano helikopterem do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon.

 

ZOBACZ: USA. Śmiertelny wypadek na planie filmu z udziałem Aleca Baldwina

 

W oświadczeniu, które wydał w piątek, Baldwin zapewnił, że pozostaje w kontakcie z mężem i rodziną zmarłej.

 

 

"Mogą liczyć na moje wsparcie" - dodał.

Alec Baldwin spotkał się z Mattem Hutchinsem

W sobotę przed hotelem w Santa Fe fotografowie uchwycili 63-letniego, zrozpaczonego Baldwina rozmawiającego z Mattem Hutchinsem - mężem Halyny - oraz ich 9-letnim synem.

 

Również w sobotę, w Albuquerque Civic Plaza, około 200 osób - w tym członkowie produkcji oraz aktorzy - Jon Hamm i John Slattery - wzięło udział w czuwaniu dla zmarłej 42-latki.

 

ZOBACZ: Alec Baldwin komentuje tragiczny wypadek na planie filmowym. Aktor wydał oświadczenie

 

Mimo że organizatorzy podkreślali, że wydarzenie skupia się na oddaniu hołdu Hutchins, niektórzy ze zgromadzonych trzymali tabliczki z napisem "Bezpieczeństwo na planie", przypominając o niejasnych okolicznościach czwartkowego incydentu - podał Reuters.

Oświadczenie męża Halyny Hutchins. "Inspirowała nas wszystkich"

Podczas czuwania odczytano oświadczenie męża Hutchins.

 

 "Halyna inspirowała nas wszystkich swoją pasją i wizją - trudno to ująć w słowach. Wszyscy będziemy pracować na to, by ją zapamiętać oraz naśladować jej determinację i kreatywność" - napisał Matt.

 

ZOBACZ: USA. Tragedia z udziałem Aleca Baldwina. Asystent nie był świadomy, że daje aktorowi naładowaną broń

 

Wcześniej w sobotę oświadczenie wydał też reżyser "Rust" Joel Souza. Mężczyzna został ranny w ramię, jednak w piątek wyszedł ze szpitala. Podkreślił, że śmierć Hutchins go "zmiażdżyła".

 

"Była miła, pełna życia, niesamowicie utalentowana, walczyła o każdy cal i zawsze motywowała mnie do bycia lepszym" - zaznaczył.

Nieprawidłowości na planie "Rust"?

Media podały informacje sugerujące, że niektórzy członkowie ekipy produkcyjnej mieli opuścić plan kilka godzin przed tragedią, protestując przeciwko złym warunkom pracy.

 

W zeszłym tygodniu kaskader Baldwina przypadkowo miał wystrzelić na planie dwa naboje z broni, która - mimo zapewnień - była jednak naładowana - doniósł "Los Angeles Times".

 

ZOBACZ: USA. Tragedia podczas kręcenia filmu. Alec Baldwin może ponieść poważne konsekwencje

 

Według śledczych podobna sytuacja mogła mieć miejsce w czwartek. Asystent reżysera, Dave Halls, mógł wręczyć Baldwinowi rekwizyt, mówiąc, że nie ma w nim nabojów.

 

Kręcenie filmu zostało zawieszone na czas nieokreślony. Baldwin jest współproducentem i odtwórcą głównej roli w "Rust".

ac/msl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie