Sopot. Policjanci musieli znieść ze wzgórza pijane nastolatki. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Polska
Sopot. Policjanci musieli znieść ze wzgórza pijane nastolatki. Dwoje dzieci trafiło do szpitala
Komenda Miejska Policji w Sopocie
Funkcjonariusze na rękach znosili ze wzgórza nastolatki, a pozostałe osoby sprowadzili i wszystkimi zaopiekowali się do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego

Grupa nastolatków w wieku od 13 do 18 lat urządziła imprezę przy punkcie widokowym Szlak Borsuka w Sopocie. Na miejscu policjanci od razu wyczuli zapach alkoholu od 15-latka, a także od czterech dziewczyn w wieku 13-18 lat. Nastolatki miały problem z utrzymaniem równowagi, policjanci musieli znieść je ze wzgórza. Dwoje dzieci trafiło do szpitala.

Do interwencji doszło w sobotę 23 października, około godziny 15. Służby otrzymały wówczas sygnał, że przy punkcie widokowym Szlak Borsuka grupa nastolatków zrobiła zorganizowała imprezę i pije alkohol.

Sopot. Grupa pijanych nastolatków

W altance na szlaku funkcjonariusze zauważyli siedem młodych osób, a także porozrzucane butelki po wódce i piwie. Miały od 13 a 18 lat i w rozmowie z policjantami przyznały, że świętowały "osiemnastkę" koleżanki.

 

ZOBACZ: Olsztyn. Auto zapaliło się w trakcie jazdy. Z pomocą ruszyli policjanci

 

Policjanci od razu wyczuli silny zapach alkoholu od 15-latka, a także od czterech dziewczyn w wieku 13-18 lat, które miały też problem z utrzymaniem równowagi i nie były w stanie same zejść ze wzgórza - przekazała policja.

 

Funkcjonariusze na rękach znosili ze wzgórza nastolatki, a pozostałe osoby sprowadzili i wszystkimi zaopiekowali się do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Wezwani na miejsce ratownicy uznali, że 14-latka i 17-latka wymagają hospitalizacji.

 

Na miejscu zdarzenia pojawiła się też matka jednej z dziewcząt, której policjanci przekazali pod opiekę córkę. Pozostałą czwórkę mundurowi przewieźli do sopockiej komendy, skąd odebrali ich opiekunowie. Funkcjonariusze ustalili, że dwie spośród siedmiu osób, wobec których interweniowali, były trzeźwe - czytamy dalej.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Miał zabić nożem żonę i ranić znajomego. Policja zatrzymała podejrzanego

 

Jak poinformowała policja, nieletni odpowiedzą teraz za swoje czyny. Całość zgromadzonych materiałów trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatków.

zma/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie