Ciągnik przygniótł traktorzystę. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu

Polska
Ciągnik przygniótł traktorzystę. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu
KMP w Tarnowie
Miejsce wypadku

Traktorzysta w miejscowości Turza w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie) został przygnieciony ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna jest w szpitalu w Krakowie, jego stan określany jest jako ciężki. W chwili wypadku był nietrzeźwy.

Zgodnie z relacjami służb, 51-latek jechał drogą polną o dużym nachyleniu. Do ciągnika doczepiony był duży pojemnik na płyny. Pojazd przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie.

 

ZOBACZ: Małopolskie. Zderzenie ciągnika i busa z niepełnosprawnymi. Jedna osoba nie żyje

 

Jako pierwszy do rannego dotarł świadek, który usłyszał warkot silnika, a po chwili także trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

 

Miejsce wypadkuKMP w Tarnowie
Miejsce wypadku

 

- Kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Doznał on poważnych urazów urazu klatki piersiowej. Został zoperowany i nadal przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - opisywał rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Postępowanie w sprawie będzie prowadziła policja w Ciężkowicach.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie