Minister zdrowia Adam Niedzielski o nauce stacjonarnej: jej ciągłość jest głównym celem

Polska
Minister zdrowia Adam Niedzielski o nauce stacjonarnej: jej ciągłość jest głównym celem
PAP/Leszek Szymański
Adam Niedzielski powiedział, że nie spodziewa się ograniczeń w edukacji

W tej chwili żadnych "lockdownów" nie rozważamy - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Ciągłość utrzymania nauki stacjonarnej w szkole jest głównym celem. Jeżeli chodzi o inne decyzje, to będziemy je ewentualnie analizowali na początku listopada - dodał.

Jak zaznaczył Niedzielski na konferencji prasowej w Warszawie, obecnie polityka rządu względem restrykcji jest bardziej liberalna, niż była przy poprzednich falach. - Wynika to z obrony w postaci szczepień oraz w postaci osób, które przechorowały (COVID-19) - wyjaśnił.

 

- Ta tolerancja dla liczby zakażeń z punktu widzenia wprowadzania restrykcji jest zdecydowanie większa, co potwierdza się na poziomie porównania liczby hospitalizacji, z jakimi mamy do czynienia teraz, a jakim mieliśmy do czynienia rok temu. To jest blisko 2,5 krotna różnica - dodał.

 

ZOBACZ: Zmiany dla studentów medycyny. Adam Niedzielski o możliwości umorzenie kredytów

 

Minister poinformował: "przygotowaliśmy już kolejną wersję rozporządzenia epidemicznego, gdzie domyślnie przedłużamy te obostrzenia, które są w tej chwili. Co oczywiście nie przesądza, że przy pogorszeniu sytuacji pandemicznej nie będą podejmowane jakieś kroki".

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie