Problem z łańcuchem dostaw w USA i Wielkiej Brytanii. Puste półki zakryte fototapetami

Świat
Problem z łańcuchem dostaw w USA i Wielkiej Brytanii. Puste półki zakryte fototapetami
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/ccipeggy; twitter/@lporiginalg

Sklepy w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych mają problem z dostawami produktów. Postanowiono więc zamaskować brak towarów. Na regałach przywieszone zostały fototapety, które przedstawiają półki wypełnione produktami. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia sklepowych alejek.

Wielka Brytania zmagała się kilka tygodni temu z brakiem paliwa, ze względu na niewystarczającą liczbę kierowców, którzy zajmowali się dostawami. Problem pojawił się również w sklepach, gdzie brakuje produktów. W związku z tym, by klienci nie widzieli pustych półek, sklepy rozwiesiły fototapety przedstawiające zapełnione regały.  

 

ZOBACZ: Piotr Müller: Donald Tusk ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o brexit

 

Internauci zauważyli rozwieszone zdjęcia winogron, szparagów czy pomarańczy m.in w sklepach Tesco oraz Boots. Pojawiają się również fototapety środków czystości. Daily Mail informuje, że w wyniku pandemii oraz brexitu brakuje nie tylko dostawców ale również zbieraczy na plantacjach owoców oraz pracowników przetwórstwa żywności. 

 

Szef federacji żywności i napojów Ian Wright zapowiedział w rozmowie z Daily Mail, że sytuacja w najbliższym czasie nie ulegnie poprawie. 

Sklep pełen... krzeseł 

Problemy z łańcuchem dostaw odnotowano również w Stanach Zjednoczony. Część firm wstrzymało produkcję swoich produktów w wyniku pandemii. Tam też fototapety zakryły puste półki.

Internauci zwrócili również uwagę na inny sposób maskowania braków na półkach. W sklepach rozkłada się ten sam towar, by stworzyć wrażenie pełnego obłożenia. W jednym ze sklepów na półkach pojawiły się wyłącznie krzesła. 

dsk/msl / Daily Mail / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie