Gorzów Wielkopolski. Awanturował się w tramwaju, wybił nogą szybę. Zatrzymano 28-latka

Polska
Gorzów Wielkopolski. Awanturował się w tramwaju, wybił nogą szybę. Zatrzymano 28-latka
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który awanturował się w tramwaju i wybił nogą szybę. Wizerunek podejrzanego został zarejestrowany przez kamery monitoringu - poinformował w poniedziałek podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od miejskiego zakładu komunikacji o zniszczeniu drzwi w tramwaju PESA, do którego doszło 16 października.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Fałszywi policjanci zatrzymani. Próbowali wyłudzić pieniądze od kierowcy

 

Jak podaje policja, na zapisie z monitoringu widać, jak przed godziną 13 jeden z pasażerów stojący z puszką zaczyna gestykulować, a następnie z całym impetem kopie w szybę, która rozpadła się na drobne kawałki. Po tym drzwi się otwierają, a mężczyzna opuszcza pojazd na przystanku przy ulicy Sikorskiego. Policjanci zostali poinformowani, że wstępna wycena naprawy to nie mniej niż 5000 złotych.

 

Na przekazanym policji zapisie video doskonale widać wizerunek sprawcy. Materiał trafił do kryminalnych z pierwszego komisariatu, którzy po kilku dniach zatrzymali 28-latka.

 

Wideo: agresywny chuligan w tramwaju wybił noga szybę

 

Zarzuty wobec 28-latka

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia zagrożony karą do pięciu lat więzienia, do którego się przyznał. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego zachowania – powiedział podkom. Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Bytom. Zakonnik oskarżony o gwałt na dziecku i molestowanie innych

 

Do sądu trafi także wniosek w związku ze spożywaniem alkoholu i zakłócaniem porządku publicznego w tramwaju - podał dalej podkom. Jaroszewicz.

 

Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna innego dnia wskoczył na maskę auta i zniszczył ją przy jednym z przejść dla pieszych.

 

zma/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie