USA. Śmiertelny wypadek podczas wyścigu. Kierowca wjechał w tłum widzów

Świat
USA. Śmiertelny wypadek podczas wyścigu. Kierowca wjechał w tłum widzów
Kerr County Leader
Kierowca stracił kontrolę nad samochodem (…) rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi - powiadomiła policja

Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich samochodowych wyścigów równoległych (drag racing) w Teksasie, wbił się w tłum widzów, zabijając dwie osoby i raniąc co najmniej pięć innych - podała w niedzielę amerykańska prasa.

Wypadek miał miejsce podczas imprezy o nazwie "Airport Race Wars 2".

 

ZOBACZ: Samochód wjechał w widzów podczas wyścigu w USA. 29 osób rannych

 

Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

"Kierowca stracił kontrolę nad samochodem (…) rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi" - powiadomiła policja w Kerville, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

"Dzień pełen akcji"

Według funkcjonariuszy cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

 

"Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie, w którym fani mogą oglądać najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów" – podała ABC.

 

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie