Rzym: zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w hotelach

Świat
Rzym: zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w hotelach
Associated Press/USB Union Handout
Włochy: turyści wracają do Rzymu

W Rzymie po raz pierwszy od początku pandemii na przyszły "długi weekend" zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w hotelach - informuje stołeczna prasa w sobotę. To efekt masowego powrotu turystów, a także szczytu przywódców państw G20.

Na tydzień przed ostatnim październikowym weekendem zarezerwowanych jest 90 procent miejsc hotelowych, co nie zdarzyło się od wybuchu kryzysu wywołanego pandemią - zauważył szef rzymskiej federacji usług hotelowych Daniele Brocchi. W niektórych hotelach już zajęto komplet miejsc.

 

Do Wiecznego Miasta licznie wracają turyści z wielu krajów, co już widać w rejonie Watykanu i w historycznym centrum.

Obecność Joe Bidena

Jednak prawdziwy turystyczny najazd rozpocznie się w weekend przed dniem Wszystkich Świętych. Jednocześnie przyjadą delegacje na szczyt szefów państw i rządów G20 w dniach 30-31 października.

 

Media zastanawiają się, czy miasto przygotowane jest na wielki powrót turystów.

 

Pewne na razie jest to, że w "długi weekend" z powodu obecności prezydenta USA Joe Bidena i innych przywódców trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami i ograniczeniami w dostępie do wielu miejsc. Rzymska dzielnica Eur, gdzie w nowoczesnym centrum konferencyjnym Nuvola będą odbywać się obrady, zostanie ogłoszona czerwoną strefą.

zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie