"Interwencja": czekają na prąd od dwóch lat. Termin znowu przesunięto

Polska
"Interwencja": czekają na prąd od dwóch lat. Termin znowu przesunięto
"Interwencja"
Państwo Milewscy budowę ukończyli i nadal czekali na podłączenie energii.

Marzeniem państwa Milewskich z okolic Olecka w województwie warmińsko-mazurskim był własny dom. W 2018 roku podpisali umowę z firmą energetyczną na dostawę prądu i zaczęli budowę. Prąd miał być doprowadzony we wrześniu 2019 roku, a nie został do dziś. Dom już powstał, ale bez prądu nie da się w nim żyć. Materiał "Interwencji".

- Jesteśmy w kuchni, w salonie, w całym domu nie prądu, niszczeje nieogrzewane. Łazienka już wykończona – oprowadza "Interwencję" po domu Władysław Milewski. Jak mówi, zaczął odkładać na budowę, gdy tylko zaczął pracować.

 

- Mąż wykańczał dom przy agregacie i w ciągu dnia. Jak było widno, w lato. Teraz nie da rady, bo ciemno – dodaje Małgorzata Milewska.

 

ZOBACZ: "Interwencja": zebrała 13 tys. na bal ósmoklasistów. Zniknęła z pieniędzmi

 

Państwo Milewscy budowę ukończyli i nadal czekali na podłączenie energii. Termin znowu przesunięto na 2020 rok i na 2021, a teraz na 2022. Prądu jak nie było tak nie ma, więc rodzina w domu mieszkać nie może. Budynek stoi pusty.

 

Wideo: czekają na prąd od dwóch lat

Budynek nie został jeszcze odebrany

- Budynek nie został jeszcze odebrany, bo nie ma prądu - mówi pan Władysław. Jak twierdzi, nikt nie informował go, że mogą być z tym problemy, gdy decydował się na budowę.

 

W podobnej sytuacji jest sąsiad państwa Milewskich, Tomasz Kulikowski. Z pieniędzy z kredytu wybudował dom i też od trzech lat czeka na podłączenie prądu.

 

ZOBACZ: "Interwencja": Płacił wyższe alimenty. Sądy nie potrafiły ustalić, ile zarabia

 

- Wszystko stoi. W 2019 r. podpisaliśmy pierwszy aneks do umowy o prąd, w 2020 przyszedł kolejny. Byłem w placówce w Ełku i powiedzieli, że nie ma opcji, że w tym roku będzie wybudowane to przyłącze elektryczne – opowiada Tomasz Kulikowski.

 

Jak zaznacza, budynki położone 75 metrów dalej, takie przyłącza mają.

Co na to dostawca?

O komentarz "Interwencja" poprosiła firmę PGE Dystrybucja S.A, która zobowiązała się podłączać domy do sieci energetycznej. To jego fragment:

 

"Rejon Energetyczny (RE) Ełk będzie starał się wyjaśnić sytuację i dążyć do wykonania prac budowlanych w możliwie najkrótszym terminie, proponując zawarcie aneksów umożliwiających przyłączenie. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na komponenty potrzebne do budowy stacji kontenerowej oraz fakt, że realizacja prac budowlanych przypadnie w okresie zimowym, realnym czasem wykonania inwestycji jest wiosna 2022 r."  - przekazano.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Sąsiedzi zablokowali dojazd do dwóch domów. "Kpiny z postanowienia sądu"

 

- Tyle czasu czekać, człowiek jest przybity, szkoda... Nie ma prądu, dom nieogrzewany, to wiadomo: wejdzie wilgoć albo pleśń – podsumowuje Małgorzata Milewska.

msl/"Interwencja"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie