Kreta: dziadek ratował wnuki przed utonięciem. Sam zginął

Świat
Kreta: dziadek ratował wnuki przed utonięciem. Sam zginął
Flickr/John Loo/CC BY 2.0/Zdj. ilustracyjne
Dziadek uratował wnuki, sam zginął

61-letni Brytyjczyk ruszył na ratunek swoim wnukom, które topiły się w morzu przy nadmorskiej wiosce Gouves na Krecie. Mężczyźnie udało się odeskortować dzieci na pobliskie skały, sam jednak został porwany przez fale. Nie udało się go uratować.

Dramat rozegrał się u wybrzeży wyspy w ostatni wtorek. 61-latek skoczył do morza z motorówki, gdy zauważył, że jego dwaj wnukowie w wieku 7 i 10 lat dostali się w silne prądy w skalistej zatoce.

 

Mężczyźnie udało się pokierować chłopców do boi przy skałach. Tam dzieciom pomogli kelnerzy z pobliskiej restauracji a także wezwana na miejsce straż przybrzeżna.

 

ZOBACZ: Plymouth: Nie zdołał uratować córki. Pochowano ich w jednej trumnie

 

- W pewnym momencie jednak mężczyzna opadł z sił. Ekipa ratunkowa nie mogła do niego dopłynąć przez silne fale - powiedział lokalnym mediom właściciel nadbrzeżnej kawiarni.

 

- Ratownik próbował sześciokrotnie nurkować, by wyłowić go z wody. Gdy w końcu się udało, okazało się, że ciało 61-latka jest w tragicznym stanie. Przewiązali go liną i wyciągali jak kawałek kłody. Na wszystko z przerażeniem patrzyła jego żona - przekazała jedna ze świadków zdarzenia, która chciała pozostać anonimowa.

"Do tej pory jestem w szoku"

Antonis Farasarakis, ratownik interweniujący na miejscu przekazał, że mężczyzna uderzył w skały z dużą siłą. - Miał rozległe obrażenia, ciało było niemal w kawałkach. Do tej pory jestem w szoku, nie chcę o tym mówić i myśleć - przekazał.

 

ZOBACZ: Warszawa. Śmierć studentki z Portugalii. Nowe fakty

 

Uratowani chłopcy zostali przetransportowani do szpitali z niegroźnymi obrażeniami ciała. Otrzymują wsparcie psychologiczne po stracie dziadka.

 

Prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok 61-latka. Jej wyniki mają ustalić dokładną przyczynę śmierci. Sprawą zajmują się greckie władze, które są w kontakcie z brytyjskim MSZ.

bas/ml/Daily Mail/Neakriti
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie