USA. Mężczyzna pobity na śmierć. Próbował wjechać na pieszych

Świat
USA. Mężczyzna pobity na śmierć. Próbował wjechać na pieszych
makunin / Pixabay, zdj. ilustracyjne
Dużym samochodem próbował przejechać ludzi

Kierowca ciężarówki w Kalifornii, który według świadków próbował wjechać na pieszych na chodniku, został wyciągnięty przez przechodniów z samochodu i pobity na śmierć - poinformowało biuro szeryfa Los Angeles. Mężczyzna zginął na miejscu.

Jak podał w poniedziałek dziennik "USA Today", do wydarzenia doszło w sobotę. Poprzedziła je sprzeczka w barze w Hawthorne, niedaleko Los Angeles. Mężczyźnie zidentyfikowanemu jako Melguin Lopez Santos kazano opuścić lokal.

USA. Próbował wjechać w przechodniów

Jak przekazał lokalnej gazecie "Daily Breeze" porucznik Hugo Reynaga z biura szeryfa, śledczy czekają na wyniki autopsji, aby przekonać się, czy mężczyzna doznał obrażeń podczas walki, która doprowadziła do jego śmierci.

 

Według "USA Today" 40-letni Lopez Santos wyszedł z baru, ale wrócił, kierując ciężarówką. Skierował ją na chodnik i omal nie wjechał w kilka osób.

 

ZOBACZ: Miękowo: auto zderzyło się z szynobusem

 

- Klienci baru próbowali wyciągnąć kierowcę z pojazdu, ale on przyspieszył i jechał ciężarówką w stronę pobliskiego budynku (…). Klienci wyciągnęli w końcu kierowcę z pojazdu i najpierw doszło do sprzeczki, a następnie do bijatyki – podkreślił w oparciu o zgromadzone relacje "USA Today".

Nie dokonano aresztowań

Dziennik dodał, że wezwani policjanci zobaczyli mężczyznę leżącego na ziemi. - Służby medyczne podjęły działania w celu ratowania życia, ale (mężczyzna) został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia – podkreśla gazeta.

 

ZOBACZ: Starachowice: śmierć 51-latki w hostelu. Sprawę bada prokuratura

 

Według lokalnych władz dotychczas nie dokonano żadnych aresztowań. Cztery osoby biorące udział w bójce współpracują w śledztwie.

Żona mężczyzny wzywała do zgłoszenia się każdego, kto wie coś na temat tego wydarzenia.

pdb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie