Chiny. Niewidziany od ponad roku multimilioner wypoczywa na Balearach

Świat
Chiny. Niewidziany od ponad roku multimilioner wypoczywa na Balearach
Flickr/UNclimatechange/CCBY2.0
Zagadkowe zniknięcie chińskiego przedsiębiorcy wywołało w ostatnich miesiącach falę spekulacji

Chiński multimilioner Jack Ma, którego nie widziano od ponad roku, żyje; od kilku dni założyciel holdingu Alibaba przebywa na swoim jachcie na hiszpańskim archipelagu Balearów - podał w środę regionalny dziennik "Periodico de Ibiza".

Gazeta, przedstawiając zdjęcie okazałego jachtu o nazwie Zen, należącego do Jacka Ma, przekazała, że informację o pojawieniu się chińskiego przedsiębiorcy na Balearach jako pierwszy potwierdził wydawany w Hongkongu dziennik "Standard".

 

"Periodico de Ibiza" ustalił, że we wtorek jacht Jacka Ma widziany był u brzegów Majorki. Gazeta twierdzi, że z Ibizy jacht zabrał zarówno założyciela holdingu Alibaba, jak i kilku innych chińskich przedsiębiorców.

Ponad rok nieobecności 

Zagadkowe zniknięcie chińskiego przedsiębiorcy wywołało w ostatnich miesiącach falę spekulacji na temat stanu jego zdrowia. Niektórzy twierdzili, że Jack Ma mógł ulec wypadkowi lub umrzeć.

 

ZOBACZ: USA. Gabby Petito. Śledczy znaleźli ludzkie szczątki. To narzeczony blogerki?

 

Hiszpańskie media przypominają w środę, że założyciel holdingu Alibaba, jednej z największych platform e-commerce na świecie, przed swoim tajemniczym zniknięciem skrytykował publicznie politykę podatkową władz chińskich.

 

"Pojawienie się Ma kończy spekulacje dotyczące miejsca pobytu Jacka Ma po jego konfrontacji z Pekinem" - podsumował madrycki dziennik "El Mundo".

 

 

laf/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie