Zielona Góra. Groźny wypadek na skrzyżowaniu. Kierowca zignorował czerwone światło

Moto
Zielona Góra. Groźny wypadek na skrzyżowaniu. Kierowca zignorował czerwone światło
Lubuska Policja
Kierowca zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i wjechał na skrzyżowanie ulic Ułańskiej z Westerplatte w Zielonej Górze (woj. lubuskie)

62-letni kierujący alfą romeo zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z audi. W wyniku tego groźnie wyglądającego wypadku ucierpiała pasażerka alfy, która z urazem miednicy trafiła do szpitala. Na szczęście nikt nie zginął.

- Ignorowanie czerwonego światła przez pieszych lub kierujących, którzy chcą w ostatniej chwili zdążyć i przejechać skrzyżowanie, może powodować niebezpieczne sytuacje - ostrzegają policjanci z Zielonej Góry.

 

ZOBACZ: Zielona Góra: zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zniszczenie krzyża na Os. Zastalowskim


O tym, jakie skutki może nieść za sobą niezatrzymanie się na czerwonym świetle, dowiedział się w poniedziałek (18 października) 62-letni kierujący samochodem marki Alfa Romeo, który jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, zignorował czerwone światło na sygnalizatorze i wjechał na skrzyżowanie ulic Ułańskiej z Westerplatte w Zielonej Górze (woj. lubuskie). W efekcie tego doszło do zderzenia z osobówką marki Audi.

 

WIDEO: Moment uderzenia nagrały kamery monitoringu

 

 

- W wyniku tego groźnie wyglądającego wypadku ucierpiała pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy trafiła do szpitala. Zielonogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego w prowadzonym postępowaniu - poinformowała podinsp Małgorzata Stanisławska z lubuskiej policji.


Do sprawy zabezpieczono nagranie z miejskiego monitoringu, które zarejestrowało przebieg wypadku.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie