Wypadek w Romanowie. Identyfikacja zwłok była niemożliwa

Polska
Wypadek w Romanowie. Identyfikacja zwłok była niemożliwa
Policja
Czterej mężczyźni zginęli na miejscu

Trwają intensywne czynności w śledztwie ws. sobotniego wypadku w Romanowie (powiat makowski), w którym zginęło czterech młodych mężczyzn. Przeprowadzono oględziny miejsca tragedii, zabezpieczono ciała ofiar - poinformowała we wtorek ostrołęcka prokuratura.

Do tragedii doszło w sobotę około godz. 3. Auto uderzyło w drzewo i spłonęło, a na miejscu zginęły cztery młode osoby w wieku od 16 do 18 lat.

 

- Ze wstępnych ustaleń poczynionych w toku podjętych czynności procesowych wynika, że audi jechało w stronę Makowa Mazowieckiego - poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

 

Jak dodała, kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i po wyjściu z zakrętu - na prostym odcinku drogi - zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Tragiczny wypadek w miejscowości Lechówka. Nie żyje kierowca mercedesa

 

- Na skutek uderzenia samochód zapalił się i całkowicie spłonął. W pojeździe znajdowały się cztery osoby, które uległy całkowitemu spaleniu - przekazała prokuratura. Byli to młodzi mężczyźni - dwóch 18-latków, oraz 16- i 17-latek.

 

Prokuratura poinformowała, że przeprowadzono oględziny miejsca wypadku, zabezpieczone zostały także ciała ofiar. "Nadto, do dalszych badań, zabezpieczono pojazd Audi A4" - zaznaczono.

Sekcja zwłok

W związku z prawie całkowitym zwęgleniem zwłok nie była możliwa ich identyfikacja jedynie w oparciu o oględziny oraz sekcje. W celu identyfikacji zwłok został zabezpieczony materiał genetyczny - przekazała prokuratura w komunikacie.

 

- Aktualnie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego - zaznaczyli śledczy. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu. 

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie