Lubuskie. Dostawczy bus z 34 migrantami zatrzymany przez służby

Polska
Lubuskie. Dostawczy bus z 34 migrantami zatrzymany przez służby
Policja Gorzów Wlkp.
Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie) we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali we wtorek dostawczego busa, w którym przewożonych było 34 nielegalnych migrantów – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Bus został zatrzymany do kontroli we wtorek (19 października br.), w pobliżu polsko-niemieckiej granicy w Kostrzynie nad Odrą.

 

Mundurowi sprawdzili jego przestrzeń bagażową. W niej znajdowały się 34 osoby. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni obywatel Rumunii.

 

- Zarówno z nim, jak i z pozostałymi osobami, wykonywane są czynności. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa. Trwa ustalanie narodowości obcokrajowców – powiedział Maludy.

 

Policja Gorzów Wlkp.

 

Dodał, że policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami nielegalnego przewozu imigrantów lub podejrzanymi osobami.

 

Policja Gorzów Wlkp.

 

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie