Kujawsko-pomorskie: ktoś zgubił w lesie dwa kozły

Polska
Kujawsko-pomorskie: ktoś zgubił w lesie dwa kozły
Twitter/ Lasy Państwowe
Poszukiwany jest właściciel kozłów

Nadleśnictwo Jamy (woj. kujawsko-pomorskie) poinformowało o nietypowych gościach. "Ktoś zgubił… dwie kozy. Konkretnie to kozły. Szaleją od kilku dni po lesie" - napisano, załączając wideo.

W mediach społecznościowych Lasów Państwowych regularnie publikowane są filmy i zdjęcia dzikich zwierząt. Niektóre zamieszkują te tereny na stałe, inne są wyłącznie gośćmi - mniej lub bardziej zaskakującymi.

 

ZOBACZ: Bogactwo ukryte w lasach

 

Tym razem padło na tych bardziej nietypowych. Leśnicy opublikowali wideo z dwoma… kozłami.

 

"Nie bardzo wiemy, jak zacząć. Otóż ktoś zgubił… dwie kozy. Konkretnie to kozły. Szaleją od kilku dni po lesie. Nic nie mamy przeciwko kozłom, ale… zobaczcie sami" - skomentowali.

 

 

Poszukiwany jest właściciel zwierząt.

 

"Poruszają się w środku lasu, dlatego prosimy o kontakt osoby, które mogą znać miejsce zamieszkania dwóch uciekinierów" - apelowano w ubiegłym tygodniu.

Ktoś porzucił świnki morskie

Na początku października leśniczy z Nadleśnictwa Pułtusk znalazł siedem świnek morskich. - "Ręce opadają" - piszą przedstawiciele nadleśnictwa. Część zwierząt została zaatakowana przez muchy. 

ZOBACZ: Nadleśnictwo Pułtusk. Ktoś wyrzucił do lasu świnki morskie. "Ręce opadają"

 

- Maleństwa cudem zostały zauważone w poniedziałek. Kto wie co by się stało, gdyby dzisiejszej nocy musiały spać na dworze - pytają retorycznie członkowie Nadleśnictwa Pułtusk. Część zwierząt została zaatakowana przez muchy. - Zdążyły złożyć swoje jaja w zranieniach - informują leśnicy.

Zwierzaki trafiły do Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim. - Świnki będą gotowe do adopcji po wyleczeniu - poinformowali.

ac/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie