Ktoś porzucił 10 szczeniąt w lesie. Prawie umarły z wychłodzenia

Polska
Ktoś porzucił 10 szczeniąt w lesie. Prawie umarły z wychłodzenia
pixabay/zdj.ilustracyjne
Szczenięta zostały uratowane przez przypadkową osobę

Policja z Aleksandrowa Łódzkiego poszukuje osoby, która w lesie w Brużyczce Małej porzuciła na pewną śmierć 10 szczeniąt. Nagrodę za wskazanie sprawcy wyznaczyli także zbulwersowani mieszkańcy gminy. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek funkcjonariusze z komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim dostali zgłoszenie o porzuconych szczeniętach. Wyglądało na to, że pieski niedługo po urodzeniu zostały pozostawione na leśnej polanie w Brużyczce Małej, gdzie znalazła je przypadkowa osoba.

 

ZOBACZ: Pies zamarzał przy -54 stopniach. Akcja ratunkowa na Syberii

 

- Na miejscu, w pojeździe zgłaszającego, policjanci znaleźli 10 szczeniąt rasy mieszanej. Miejsce porzucenia było odosobnione, zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia. Natychmiast powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono zwierzęta. Tam trafiły pod opiekę, zostały ogrzane i nakarmione - przekazał w poniedziałek Robert Borowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

 

Nagroda za wskazanie sprawcy

 

Aleksandrowscy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności porzucenia zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim

 

Nawet nie wiemy jak to napisać. Dzisiaj otrzymaliśmy dramatyczne zgłoszenie o porzuceniu na polanie 10 szczeniaków....

Opublikowany przez Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki Niedziela, 7 lutego 2021

 

Nagrodę za wskazanie sprawcy w wysokości 1,6 tys. zł wyznaczyli zbulwersowani mieszkańcy gminy skupieni w grupie SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki, którzy zaopiekowali się porzuconymi szczeniakami. Na swoim profilu na Facebooku przypomnieli, że w ich gminie bezpłatne sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich dostępne są od ponad 4 lat

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie