Strzelanina w USA. Policjant w Houston w Teksasie zabity, dwóch innych rannych

Świat
Strzelanina w USA. Policjant w Houston w Teksasie zabity, dwóch innych rannych
Flickr/Tony Webster/zdjęcie ilustracyjne
Strzelanina w USA. Nie żyje policjant

Zastępca naczelnika policji 4.posterunku w Houston zginął, a dwóch innych zostało rannych w strzelaninie przed jednym z tamtejszych barów. Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę – podał dziennik "USA Today".

- Asystent wykonawczy szefa policji w Houston James Jones powiedział reporterom, że w trakcie próby aresztowania ktoś strzelał do policjantów z karabinu. Władze wciąż szukają mężczyzny, który jest uważany za sprawcę – relacjonowała amerykańska gazeta.

 

W odpowiedzi na zgłoszenie funkcjonariusze interweniowali o 2.15 rano przed barem Norte Sports Bar. Według Jonesa być może przerwali napad. Kiedy próbowali zatrzymać podejrzanego, "wpadli w zasadzkę".

 

ZOBACZ: USA. Strzelanina w szkole. Są ranni

 

4 posterunek w hrabstwie Harris poinformował, że jeden policjant został postrzelony w plecy i znajduje się w krytycznym stanie, a drugi jest ranny w stopę. Zgon trzeciego potwierdzono w szpitalu, po przewiezieniu do Memorial Hermann Hospital.

Trwa dochodzeni

Jones przyznał, że nie jest jeszcze jasne, czy policjanci byli w stanie odpowiedzieć ogniem na atak. Toczy się dochodzenie. Na miejscu zdarzenia została zatrzymana jedna osoba.

 

- To jest straszny czas. (…) Naprawdę potrzebujemy waszej pomocy i wsparcia społeczności – apelował Jones podczas konferencji prasowej.

Zorganizowano pomoc dla rodzin poszkodowanych

Według "USA Today" kiedy doszło do strzelaniny szef policji w Houston Troy Finner był w Waszyngtonie. Uczestniczy on w wydarzeniach honorujących poległych policjantów z całego kraju, w tym siedmiu z Departamentu Policji w Houston.

 

ZOBACZ: USA. Syn zdetonował ładunek wybuchowy w szkole, a ojciec trafił za to do więzienia

 

- Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli podejrzanego w areszcie i mamy nadzieję na rychłe wymierzenie sprawiedliwości tej osobie. (…) Wierzę, że dobro zawsze zwycięża zło, a to, co stało się dzisiejszej nocy, było złem – ocenił szef 4 posterunku Mark Herman.

 

Zaznaczył, że jego głównym zmartwieniem w tej chwili są rodziny trzech policjantów oraz zapewnienie im natychmiastowej opieki i wsparcia, którego będą potrzebować.

 

- Zmobilizowaliśmy naszą pomoc dla ofiar i udzielimy im wsparcia w ciągu najbliższych kilku dni – zapewniał Herman.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie